MUSTAFA YURTBULMUŞ

 

Ankara`da kendi şirketinde uzun yillar yöneticilik yapan Yurtbulmuş`un birtürlü vazgeçemediği deniz tutkusu Ankara yaşamını

bırakmasına sebeb oldu ve radikal bir kararla profesyonel iş yaşamına son verip, kendisini tamamen denize ve yelkene adadı..   2007 yazında Marmaristen çıkıp İngilterede son bulan uzun seyrinden sonra Marmarise yerleşip ilk teknesini satın aldı.Akdenizde uzun seyirler yaptı ve bu tekneyle girdiği bircok yarista sayisiz dereceler aldı.

 

Marmarisde kurdugu SailnSail yelken okulu ile bircok deniz ,yelken ve yaris tutkununa uzun yillar rehberlik yapan Yurtbulmuş , Deniz,yelken ,balikcilik ve doga sporlari uzerine kurulu yasam tarzini ;uzun yillar hayalini kurdugu yelkenle dunya turu ile birlestirdi.

 

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Yurtbulmuş, şu an eşi Elif  Yurtbulmus ile birlikte Balıkçıl adlı 45 feet yelkenli tekneleri ile 2014 Eylül ayında Marmaristen başlamış olduklari Dünya seyahatlerine halen devam etmekte olup, aynı zamanda bu seyatini dunya denizlerinde farkli rotalarda eğitim alacak deniz ve macera severlerle paylaşıyorlar.

 

Sollare Sailing

Yaşar Oto döşeme İzmir

Sailing